Teatr Dobrego Serca
Idea
Misją Teatru Dobrego Serca jest mówienie w sposób radosny i pogodny o rzeczach pięknych i mądrych. Od wielu lat realizujemy tę misję, tworząc i wystawiając spektakle, które, oprócz dobrej zabawy, pozostawiają w sercach dzieci proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.

Pragniemy wychowywać, a wolny czas dzieci wypełniać tym, co jest związane z kulturą, uczy obcowania ze sztuką, a także kształtuje dziecięce gusty.

Nasze autorskie przedstawienia spotykają się z radosnym odbiorem dziecięcej publiczności, jak również z bardzo pochlebnymi opiniami wśród rodziców, nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz organizatorów wszelkich imprez kulturalnych. Bardzo zależy nam na zachowaniu wysokiego poziomu naszych przedstawień, dlatego też dbamy o każdy element, składający się na naszą pracę.  Historie, przez nas opowiadane ciekawią, zaskakują, rozśmieszają i ZAWSZE niosą ze sobą mądrość. Lecz ważne jest dla nas nie tylko tworzenie wartościowych scenariuszy i melodyjnych piosenek „z treścią”, ale również projektowanie i wykonywanie rozbudowanych i barwnych scenografii rękami artystów. Bajki odgrywane są w tzw. planie mieszanym: na scenie obecni są aktorzy w różnych rolach, w dopracowanych kostiumach odpowiadających stylistyce danego przedstawienia oraz piękne, kolorowe a czasem nawet śmieszne lalki wykonane w różnych technikach.

Dbamy także o stronę techniczną: przyjeżdżamy do placówek z własnym, profesjonalnym sprzętem, aby przedstawienia były ładnie oświetlone i oprawione stereofonicznym dźwiękiem.

Dzięki tym wszystkim elementom stwarzamy atmosferę prawdziwego teatru, którą dzieci tak uwielbiają!